Společný svět - zápisník A6/160 + blok a karta

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 8

 

MOJE DRAHÁ, MILOVANÁ DCERO....


Moje drahá, milovaná dcero, chtěla bych, abys věděla, že ač říkám „moje,“ moc dobře si uvědomuji, že jsi dcerou života a nepatříš nikomu, než sobě.

Od Tvého narození s úžasem sleduji, jak se každým dnem učíš, potkáváš se s životem a nacházíš svoji osobitou cestu. Někdy mám chuť Ti ji zamést od výmolů a odházet z ní klacky a klacíky, ale zároveň vím, že bych Tě tím oslabila a vzala Ti možnost se naučit vše, co potřebuješ. Volím Tedy důvěru ve Tvoje schopnosti a tiše Ti posílám vzkaz:

„Vím, že máš na to, abys unesla svoje výzvy. Držím Ti palce, holčičko.“

Vidím a stále objevuji nové dary, které jsi na Zem přinesla. A to zdaleka nemám možnost nahlédnout do Tvého plného potenciálu, který zatím i Ty sama po dílčích kouskách objevuješ a učíš se s ním pracovat. Někdy mám tendenci Tě směřovat do oblastí, které připadají lákavé a zajímavé mně, ale zároveň si uvědomuji, že Ty nejsi já a tak Ti dávám svobodu a vetkávám Ti do srdce:

„Vím, že jen Ty sama víš, co máš v tomto životě naplnit za poslání a věřím, že se Ti to podaří. Sleduji Tě bedlivě, připravena být Ti k ruce, pokud budeš potřebovat, a také ochotna nechat Tě jít do zákoutí, kam bych se já ze strachu třeba nikdy nevydala. Máš moje požehnání být sama sebou, takovou, jakou toužíš být.“

Všímám si, že nacházíš svoje pravé místo na světě i tím, že se vymezuješ vůči mně a tátovi. Vím, že je to tak správné, a i když někdy mám chuť Tě varovat, abys nechodila do uliček, které se v mém životě ukázaly jako slepé, rozhoduji se pro přijetí a něžně Ti šeptám:

„Máš právo dělat chyby a poučit se z nich, jako to celý život dělám já. Nemohu Ti předat svoje zkušenosti, mohu Tě jen s láskou doprovázet svým příkladem a svými názory, pokud o ně budeš stát. A i když si o ně řekneš, neočekávám, že je přijmeš za své. Vím, že jsi moudrá a jen Ty dokážeš rozlišit, co je pro Tebe to správné rozhodnutí.“

Občas vytuším i Tvůj strach, že selžeš. Možná se bojíš, že nenaplníš moje očekávání, nebo že selžeš sama před sebou. Také jsem těmito údolími prošla a proto Ti mohu upřímně říct:

„Mě zklamat nemůžeš. Ač mám občas nějaké představy o tom, jak by věci měly ideálně být, tak hluboce uvnitř sebe cítím, že nemám právo po Tobě ani náznakem chtít, abys plnila moje sny. Můžeš zklamat jen samu sebe, pokud se vzdáš svých vlastních snů a vizí. A já ti z celého srdce přeji, abys měla odvahu být si věrná a jít za voláním své vlastní duše.“

V drobných střípcích vytušuji, že jsi si z lásky ke mně na sebe vzala určitou zátěž, která patří mně. Prosím, vrať mi ji. Jsem dost silná na to, abych ji nesla sama a proto Tě žádám:

„Nesnaž se mě zachránit před bolestí a zklamáním. Nejsi zodpovědná za moje štěstí a já se o něj postarám sama. Nemusíš se mi zavděčovat, těšit mě, ani rozveselovat. Mně stačí, že jsi.“

Přes to všechno, co jsem Ti zde napsala, Tě prosím, abys i Ty byla vůči mně shovívavá
Někdy se mi podaří sklouznout do strachu a to Tě pak poučuji, opravuji, napravuji, navádím a odvádím.

Nechci taková být, ale věz, že i toto je důkaz mé lásky. Chovám se tak proto, protože mi na Tobě tak moc záleží. Jen ta forma je neotesaná a nevhodná. Pracuji na tom, a když bych se zase někdy dostala na tuto nemilou kolej, pokud to zvládneš, jen mě obejmi. Jak ucítím Tvé srdce na své hrudi, uvědomím si, že jsi vzešla ze mě, ale nejsi můj majetek.

Jsem vděčná, že sis vybrala právě mě
Ze všech možných matek na celém světe, z těch miliónů, jsem zrovna já od Tebe dostala důvěru, abych Tě přivedla do života a poskytla Ti v jeho počátku péči, zázemí a domov. Je to pro mě čest, ač někdy mě tíha zodpovědnosti za to, abych i já před Tebou obstála a byla dobrou mámou, drtila.

Použila jsem mnoho slov, ale to hlavní, co bych chtěla, aby jsi z nich vyčetla je toto:
„Miluji Tě takovou, jaká jsi a přeji Ti, abys žila takový život, jaký chceš žít – v souladu sama se sebou.“

S láskou Tvá Máma ❤️

https://terezakramerova.cz/dopis-dospivajici-dceri/

 

 

 

Dostupnost Do 3 týdnů
1 450 Kč    
Kategorie E-SHOP
 

Zápisník vázaný v kůži, formát A6 na 160 listů papíru, rozměr desek při pohledu shora je cca 13x16 cm

 

K zápisníku náleží blok zasunutý v klopě a rozdělovací karta malovaná v tématu. 

Zápisník je naplněn směsí barevných, bílých, linkovaných, nebo různě barevných a efektových papírů a vyzývá tím k malování, tvoření a hraní.  

Zápisník má zavírání na kovový patent, který perfektně drží a  na zadních deskách všito poutko na propisku.

Klopa  je všita do předních desek koženého zápisníku a zadními deskami do ní zasunete blok, knihu nebo každý rok nový diář. Pasují přesně běžné formáty A6. 

Kovová doplňovací mechanika odpovídá běžné kancelářské děrovačce a můžete do mechaniky vložit své poznámky, fotografie, obrázky a zapsat nebo nakreslit cokoliv, co Vás napadne a potká. Všechny důležité a krásné věci. Zápisník je postaven tak, aby se jeho obsah mohl podle potřeby a s časem měnit, byl Vaším společníkem, svědkem, truhlou na poklady a lákal koukat kolem a být chvíli připojen - sám k sobě. :-)

Do zápisníku je možné dokoupit koženou kapsu do mechaniky nebo rozdělovací karty -  doba dodání se tím prodlouží cca o 10 dní

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: