Světlonoš - zápisník A5/160

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 9

KDYŽ PROCHÁZÍTE PEKLEM, POŘÁD JDĚTE

Za hranicí vědomého světa je neviditelný svět, neproniknutelný jako nejtemnější noc. Jako za těžkou oponou tu existuje ta část našeho vědomí, o které se chceme domnívat, že neexistuje.
To, co vzbuzuje náš strach a odpor do té míry, že to popřeme, vytěsníme, úplně před tím utečeme. Totiž, proniká-li nevědomí do vědomí, může to znamenat strach. A také vnitřní konflikt. Za tou těžkou oponou jsou věci, které jsme uvrhli do Stínu.

Ve Stínu se však pohybuje cosi osvíceného - ano, to je on: Světlonoš, Lucifer, Syn Jitra, Helel ben Šachar... Nosí tu "Šat ušitý ze Stínu", tedy má tady svou hrozivou podobu, ale je nejzářivějším z andělů.
On napovídá: "Rozumím bolesti. Ve všech svých lidských zrozeních jsem zemřel rukou člověka, jako oběť jeho hříchu. Já znám povahu utrpení a povahu Stínu. Do Stínu vržení démoni jsou tu pod mou vládou - jak oni mě nenávidí!  Já nesu Světlo, to Světlo, které svítí v člověku a temnota ho nepohltila. Upokoj se, překroč hranice svého strachu a získej zpátky Jednotu."

Věřit ve Světlo, i když se vám zdá, že se pohybujete peklem, znamená kráčet s Luciferem = se Světlo-nošem.
Vyvléct část sebe sama ze Stínu a získat tak zpátky onu potřebou základní Jednotu, to dokážeme jen s jistou porcí Sebejistoty - Sebejistí jsme Odvážní, Smělí a Hrdí. Lucifer je Odvážný, Smělý a Hrdý. A Sebejistý. S ním je tu Odvaha i Ochota řešit tu zatracenou situaci.
Lucifer vám při tom radí: "Když procházíte peklem, pořád jděte!" Nezastavujte se. Hněv vám nepomůže. Pomsta vám nepomůže. Hysterické výlevy vám nepomůžou. Pomůže vám jen vaše vlastní ochota - přijmout pomoc, která vás posilní. Radu, která vás povzbudí. Pomůže vám, když budete vnímaví k možnostem, které se mohou objevit i tam, kde to nečekáte. Pomůže vám, když budete jednat přiměřeně a odpovědně ve své situaci- tedy se Svědomím. Pomůže vám, když si uvědomíte, s čím se to skutečně potýkáte. Kráčejte peklem svižně - a "pila pali", což je Brněnsky "rychle odtud"!

Zdroj textu - https://orgonityodhopley.blogspot.com/

 

 

Dostupnost Do 3 týdnů
1 670 Kč    
Kategorie E-SHOP
 

Zápisník je  vázaný v kůži, formát A5. 

Má kovovou mechniku na 160 listů papíru A5, rozdělovací kartu a klopu na další blok nebo diář.

Zápisník má zavírání na kovový patent, který perfektně drží a  na zadních deskách všito poutko na propisku.

Je postaven tak, aby se jeho obsah mohl podle potřeby a s časem měnit, byl Vaším společníkem, svědkem, truhlou na poklady, lákal koukat kolem, malovat, čmárat, kreslit a být chvíli připojen - sám k sobě. :-)

Do zápisníku je možné dokoupit koženou kapsu do mechaniky nebo rozdělovací karty -  doba dodání se tím prodlouží cca o 10 dní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: