PODÍVEJ! 120 x 60 - Akryl na plátně

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 3
"Hlava se jí ztrácí v oblacích. Hvězdy jí září v očích a měsíc zastiňuje její schopnost soustředění. Vzhlíží k zámku na obloze, doslova i přeneseně nestojí nohama na pevné zemi a neuvědomuje si, jak vratké a nejisté je jejich postavení na úzkém skalním výčnělku. Ve své nedočkavosti možná zbrkle vykročí vpřed a střemhlav se zřítí do mlžné propasti, která ji obklopuje. Větry ji šlehají tváře, vlasy i šaty v bouřlivé předtuše dobrodružství.
Na rozdíl od ní je on o něco více nohama na zemi. Zatímco ona vidí jen svůj vzdušný zámek, svůj sen, jeho oči se upínají k zámkům postaveným na okolních vrcholcích hor. |e jisté obtížné se k nim dostat, ale není to nemožné, i když tajemné symboly na jeho mapě jsou možná nesrozumitelné. Ví, jak bolestné je toužit po nemožném.To ona však netuší.
"Podívej!", vybízí ho.
Chytá ho za rameno a chce, aby vyslechl její přání a podíval se, kam ukazuje. Nepřítomně přikývne. Snaží se nemyslet na to, „jaké by to bylo, kdybychom se dostali k té citadele ve vzduchu...", a dál studuje mapu, kterou dostal od Mága."
Barbara Moore
Dostupnost Prodáno
5 300 Kč    
Kategorie OBRAZY
 
Obraz je originál, akryl malovaný na plátně o velikosti 100 x 50 cm. Je malován i  po stranách a není třeba jej vkládat do rámu. Je signován a ošetřen závěrečným lakem.