Jsem

NoMEN original je Deník.

Je to život mých dnů od září roku 2015. Tehdy se můj život roztočil aby se pak o dva roky později celý mohutně otřásl na velmi tenkých základech (aha!), s ohlušující silou se divadelně zřítil, odhalil realitu a postavil mě tváří v tvář "jiné" osobě.
 
NoMEN ORIGINAL ( je to On, Ten Nomen original :-D ) se zjevil synchronně -  ve stejný okamžik -  to září roku 2015 -  byl to strážce a dar, který mi jako kompas pomáhá udržovat směr.
 
V mých zápisnících a obrazech jsou skryta tajemství, nápovědy, otázky, zvolání, pláč a samozřejmě Láska -  tak jak to vše vnímám já. Svět jaký žiji, vydávám sebe téměř neřízeně. Zápisníky a obrazy vznikají spontánně a často nevím co malovat dřív. Když mám ruce od barev, jsem šťastná a doma a to co dostávám se snažím předat nejbližšímu okolí.
Pokud mám psát příběh, pak v  něm musím poděkovat svým rodičům, za to, že  jsem kde jsem. Děkuji Vám, jste skvělí. Ostatním děkovat nebudu, Oni ví -  bez keců - hlídají obzor. 
 
Má tvorba mi pomáhá, léčí mě a dává mi sílu, je to zdroj energie, která je velmi vzácná a velmi cenná a je i není zdarma. Provází mě barvy a také knihy, upozorňují mě na nebezpečí, na šance, na chyby, ukazují cestu, šokují, varují i tiší. Když tvořím, poslouchám hudbu a vnímám texty. Pod rukama v tom všem ožívá můj příběh, všechen strach, vztek, bezmoc, beznaděj, smutek a bolest  prochází skrze mě jako sítem a s obrovskou emoční sílou vydává Zpověď. 
 
Je to radost, láska, moc, štěstí, naděje a víra, která se z toho všeho taví. Je to síla k dalšímu kroku, je to stín v dálce, který nese další dary, je to dobrá zpráva z daleka, nápověda, pohlazení, odhodlání Žít za každou cenu, je to labyrint, vítr do plachet, jsou to hlasitá kulatá razítka na všechny pocity - někdy tak ostré, že se podlamují kolena a tají dech.
Hluboko ve mě se pak rodí zápisníky a obrazy.
 
Prakticky je to pak asi  takhle " Zápisník z kůže, aby vydržel všechno, mechanika aby jsi mohl zacvaknout cokoliv, třeba pokutu od policajtů :-D, papíry dáš jaký chceš, kostkovaný, linkovaný, od čokolády...k mechanikám pasuje obyčejná děrovačka. Do klopy dáš diář, až hezky  pomaluješ nebo popíšeš - vyměníš, pasují klasika formáty, diáře, bloky, knihy. Tady je kapsa na pastelky, tady poutko na propisku. Těmahle kartama rozdělíš obsah, třeba  - Na myšlenky - Na radost. Kapsa slouží na poklady co potkáš cestou a nechceš, nebo nemůžeš procvaknout. Je to prostě obal na duši, deník, nese tu energii, miluju to. A ještě obrazy, jasně, to jsem vždycky chtěla"
 
NOMEN original - jsem celá já - Gabriela Maxová
 
"Nomen omen" skryto v názvu -  je latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby nebo název místa vyjadřuje charakteristickou vlastnost svého nositele.
 
 Vybírejte pocitem:-) 
  
Záznam obrazovky112