ANIMA - zápisník A6/200

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 7
Anima a život samotný nemají smysl, pokud nenabízí žádnou interpretaci. Přesto mají přirozenost, kterou lze vykládat, protože ve všem chaosu je vesmír, ve všem nepořádku tajný řád, ve všech rozmarech pevný zákon, neboť vše, co funguje, je založeno na svém opaku.
Ve skutečnosti nemáme na svůj povel žádnou sílu chladné reflexe, ani nám nepomáhá žádná věda či filosofie a tradiční učení. Činí tak jen v omezené míře.
Chyceni a zapleteni do bezcílné zkušenosti, a soudící intelekt se svými kategoriemi ukazuje, že je bezmocný. Lidská interpretace selhává, neboť vznikla turbulentní životní situace, která odmítá zapadnout do jakéhokoliv tradičního významu, který jí byl přidělen.
Je to okamžik kolapsu.
Popadáme do poslední hloubky – Apuleius tomu říká „druh dobrovolné smrti. ’ Je to odevzdání se našich vlastních sil, nikoliv uměle vyvolané, ale vnucené nám přírodou; ne dobrovolné podřízení a ponížení v morálním oděvu, ale naprostá a nepřehlédnutelná porážka korunovaná panickým strachem z demoralizace. Teprve když jsou všechny rekvizity a berle rozbité a žádný kryt zezadu nenabízí ani sebemenší naději na bezpečí, můžeme zažít archetyp, který do té doby ležel schovaný za smysluplným nesmyslem, který se odehrával od animy.
Toto je archetyp smyslu stejně jako anima je archetypem života samotného.
- C.G. Jung, Archetypy a kolektivní bezvědomí
Dostupnost Skladem
750 Kč    
Kategorie E-SHOP
 

Zápisník z hovězí třísločiněné kůže, jednoduchý, malovaný, s mechanikou na cca 200 listů papíru A6 a zavíráním je na kovový patent.

Při pohledu shora je  v rozměru 16 x 13 cm. Tloušťka je cca 4cm.
 
Kovová doplňovací mechanika odpovídá běžné kancelářské děrovačce a můžete do mechaniky vložit své poznámky, fotografie, obrázky a zapsat nebo nakreslit cokoliv, co Vás napadne a potká. Všechny důležité a krásné věci. Zápisník je postaven tak, aby se jeho obsah mohl podle potřeby a s časem měnit, byl Vaším společníkem, svědkem, truhlou na poklady a lákal koukat kolem a být chvíli připojen - sám k sobě. :-)