Hvězda - zápisník A6/160 + blok

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 6
HVĚZDA
"Postříbřené stopy mizí ve stříbřitém proudu za stříbrného svitu hvězd, jež zdobí noc stříbrným lemováním.
Slunce nesvítí. Měsíc nezáří. V tichém usebrání té nejčernější noci se třpytí jen stopy hvězd jako diamantové bohatství na sametovém koberci nebe. Nebo snad nebeskou oponu kdosi nahusto propíchal špendlíkem. Řeka Mléčné dráhy se rozlévá po nebesích. Tanečním krokem sestupuje dolů po proudu nebeské řeky až ke stříbrnému kraji pozemských vod.
V její přítomnosti se voda, země i vzduch stávají jediným prvkem. Po jednom kráčí, druhým proplouvá, jedno jakým. Mění se podle jejího přání.
Tančí a nohy má tak lehké, že na vodním tanečním parketu zanechávají jen sotva zčeřené vlnky. Její tanec určují hvězdy, zkomponovaly ho během tisíců let, co shlížely na zem. Je to jejich tichá pocta horoucímu duchu, kterého jim bylo dáno spatřit. Je to tanec lidského života, je to jeho vykrystalizovaná podstata, bolestná krása. Je to vyjádření Naděje.
Protahuje se a napíná, sklání se a ohýbá, vyskakuje do neuvěřitelné výšky v rytmu, který udává tiché pulzování hvězd nad hlavou. Její vířivá postava kolem sebe rozstřikuje vodopád kapek. Kam dopadne kapička, začne pomalu vyrůstat květina.
Neúnavně tančí po celou noc, není to lidská bytost, je však bytostně lidská. Když se nebe na východě dotkne záře úsvitu, tanečnice se zahalí do pláště. V očích se jí zračí náhlá únava a zároveň probleskuje vítězství. Vstupuje na koberec Mléčné dráhy, který se zvolna odvíjí vzhůru, a vrací se zpět ke svým hvězdným sestrám do noci. Tam budou společné zářit a čekat, až přijde další pravá noc jako stvořená pro tanec."
Barbara Moore
Dostupnost Skladem
1 200 Kč    
Kategorie E-SHOP
 

Zápisník vázaný v kůži, formát A6 na 160 listů papíru, rozměr desek při pohledu shora je cca 13x16 cm

K zápisníku patří blok malovaný v tématu, zasunutý v klopě.

Zápisník má zavírání na kovový patent, který perfektně drží a  na zadních deskách všito poutko na propisku, naplněn papírem. 

Klopa  je všita do předních desek koženého zápisníku a zadními deskami do ní zasunete blok, knihu nebo každý rok nový diář. Pasují přesně běžné formáty A6.  

Kovová doplňovací mechanika odpovídá běžné kancelářské děrovačce a můžete do mechaniky vložit své poznámky, fotografie, obrázky a zapsat nebo nakreslit cokoliv, co Vás napadne a potká. Všechny důležité a krásné věci. Zápisník je postaven tak, aby se jeho obsah mohl podle potřeby a s časem měnit, byl Vaším společníkem, svědkem, truhlou na poklady a lákal koukat kolem a být chvíli připojen - sám k sobě. :-)

Do zápisníku je možné dokoupit koženou kapsu do mechaniky nebo rozdělovací karty -  doba dodání se tím prodlouží cca o 10 dní