Noc - zápisník A6/200

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 7
Tahle temná noc duše skončí, drahá.
Vím, že je to pocit, jako by byl konec v nedohlednu a že nekonečná temnota se rýsuje ve velkém a zahaluje vás.
Osamělou temnotou podsvětí, někdy na kolenou a občas plazící se zdánlivě nikam, krok za krokem: přijde okamžik, kdy se náhle znovu objevíš - Stane se to.
Nechte temnotu, aby vás živila způsobem, jakým světlo nedokáže. Nechte zemi, aby vám pomohla rozložit se, proměnit to, co je nyní prachem minulosti, v čerstvou půdu pod nohami vaší duše.
Protože stejně jako den následuje noc, znovu se vynoříte, jasnější a silnější, než jste si kdy mysleli, že je možné.
Jen počkejte a uvidíte...
 
Nenechte se mýlit, probíhá hluboký, vnitřní a neviditelný proces. Vzorce se pomalu rozebírají. Celoživotní kal se postupně uvolňuje jeden po druhém. Jste svlečeni ze všech jejich obvyklých oděvů a rekvizit. Cíle a obzory mohou být nepolapitelné, někdy pro něco, co se může zdát jako věčnost. Temná noc může v některých případech ve skutečnosti trvat roky a může být matoucí pro lidi kolem osoby, která touto cestou prochází. Je snadné cítit se frustrovaný, pokud v jejich životech nevidíte žádné hmatatelné změny nebo pohyb.
Vše, co člověk v těchto situacích může udělat, je být laskavý přítomností pro noční cestovatele. Neodvracejte se od trávení času s nimi a nesnažte se jim vnucovat nápady, opravy a řešení, protože nemusí být připraveni. Jen oni mohou vědět, kdy jsou připraveni jít vpřed a vše, co v těchto časech žádají, je, aby ti, kterým na nich záleží, byli stále tam, tělem i duší, když tiše doprovázejí druhého skrze temnotu, které potřebuje jejich duše čelit.
Hluboká moudrost pochází z těchto časů, poklad je těžké získat. Bolestivé a náročné jsou tyto cesty a nakonec přinesou svou odměnu.
Angela Dunningová
 
Clarissa Pinkola Estés - Ženy, které běhají s vlky
Dostupnost Skladem
750 Kč    
Kategorie E-SHOP
 

Zápisník z hovězí třísločiněné kůže, jednoduchý, malovaný, s mechanikou na cca 200 listů papíru A6 a zavíráním je na kovový patent.

Při pohledu shora je  v rozměru 16 x 13 cm. Tloušťka je cca 4cm.
 
Kovová doplňovací mechanika odpovídá běžné kancelářské děrovačce a můžete do mechaniky vložit své poznámky, fotografie, obrázky a zapsat nebo nakreslit cokoliv, co Vás napadne a potká. Všechny důležité a krásné věci. Zápisník je postaven tak, aby se jeho obsah mohl podle potřeby a s časem měnit, byl Vaším společníkem, svědkem, truhlou na poklady a lákal koukat kolem a být chvíli připojen - sám k sobě. :-)