ROVNOVÁHA - zápisník A6/200

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 7
"Sbírá sílu a odvahu, soustředí se a nachází v sobě klid a vyrovnanost. Cítí, jak v samém středu jejího bytí ožívají drak a fénix. Ovíjejí se kolem sebe, objímají se a vlní, šupiny proplétají peřím, až se zdá, že se vzájemně prolnuli. Obtáčejí jeden druhého, je to nekonečný boj o nadvládu, který na sebe bere uhlazenou podobu valčíku, krok sun krok, dát a vzít, k sobě a od sebe. Víří kolem ní takovou rychlostí, až se jí z nich točí hlava. Řídí jejich tanec, a je-li třeba, krotí jednoho či druhého, aby udržela rovnováhu a harmonii mezi nimi.

Země a nebe, oheň a voda, muž a žena, letní teplo umožňující bujný růst a spalující mráz zimního severáku. Protiklady, které přecházejí jeden do druhého v nekonečném proudu vzájemného střídání, jin a jang. Jsou v naprosté rovnováze, smyslem jednoho je utvářet opak druhého, vzájemné se vymezují jako protipóly.

Bez vody se z ohně stává ničivý požár, který se vymyká veškeré kontrole a nechává za sebou jen prázdné spáleniště, dokud se sám nevyčerpá a neuhasne. Bez ohně se z vody stává temná povodeň, která vše zaplaví, až zůstane jen nehybná hladina, tiché zrcadlo nicoty. Ale díky tomu, že jeden druhému dávají hranice, přestávají ničit a stávají se životodárnými, jeden mírní druhého a vzájemné dosahují přesné rovnováhy, neboť převaha jednoho by znamenala zkázu druhého"

Barbara Moore
Dostupnost Na objednávku
850 Kč    
Kategorie E-SHOP
 

Zápisník z hovězí třísločiněné kůže, jednoduchý, malovaný, s mechanikou na cca 200 listů papíru A6 a zavíráním je na kovový patent.

Při pohledu shora je  v rozměru 16 x 13 cm. Tloušťka je cca 4cm.
 
Kovová doplňovací mechanika odpovídá běžné kancelářské děrovačce a můžete do mechaniky vložit své poznámky, fotografie, obrázky a zapsat nebo nakreslit cokoliv, co Vás napadne a potká. Všechny důležité a krásné věci. Zápisník je postaven tak, aby se jeho obsah mohl podle potřeby a s časem měnit, byl Vaším společníkem, svědkem, truhlou na poklady a lákal koukat kolem a být chvíli připojen - sám k sobě. :-)