TEĎ - zápisník A6/200

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 9

Svět pulzuje a chvěje se a jeho pohyb stvrzuje existenci veškerého života, který na něm je, i veškeré smrti, která probíhá. Každičký list i strom, každé stvoření - od toho nejmenšího hmyzu až po obrovské zpívající velryby - předivo jejich života, které se cyklicky odvíjí od jejich narození ke smrti - to vše zní jednohlasně, společně s jedním úderem srdce, pod vedením mocného dirigenta. Je to nádherná disonantní harmonie, podstata rovnováhy, jednota nesourodých částí.

Na hlavu si zlehka pokládá korunu poznání. Obepíná se pásem pravdy. Dostává se dovnitř a cítí linii života, s níž je spojena. Dotýká se jí, je to jako hmatatelná přítomnost v jejím srdci, jemná a přitom silná. Zářící síť spojení vychází z jejího srdce ven do prostoru. A ona v duchu stoupá vzhůru za ní, do závratné výšky. Cítí se zajedno s ptáky vysoko v oblacích, ví, jakou sílu mají svaly, které ovládají křídla, jak se natahují a ohýbají ve větru, aby dosáhly rovnováhy, ví, jak chutná polibek slunečního paprsku na listech a doširoka rozložených větvích, cítí, jak voda po tisíciletí vymílá skálu.

Zde neexistuje minulost ani přítomnost ani nic potom, neboť toto srdce začalo bít s první jiskrou vesmíru a bude pulzovat až do skonání věků. Je to věčně trvající okamžik Teď. 

Barbara Moore

Dostupnost Skladem
850 Kč    
Kategorie E-SHOP
 

Zápisník z hovězí třísločiněné kůže, jednoduchý, malovaný, s mechanikou na cca 200 listů papíru A6 a zavíráním je na kovový patent.

Při pohledu shora je  v rozměru 16 x 13 cm. Tloušťka je cca 4cm.
 
Kovová doplňovací mechanika odpovídá běžné kancelářské děrovačce a můžete do mechaniky vložit své poznámky, fotografie, obrázky a zapsat nebo nakreslit cokoliv, co Vás napadne a potká. Všechny důležité a krásné věci. Zápisník je postaven tak, aby se jeho obsah mohl podle potřeby a s časem měnit, byl Vaším společníkem, svědkem, truhlou na poklady a lákal koukat kolem a být chvíli připojen - sám k sobě. :-)