Touha po nekonečných dálkách... - zápisník A6/160 + blok

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 8
"Co je to nakonec to, co přiměje muže, aby šel svou vlastní cestou a aby se vynořil z nevědomé identity s masou jako z mlhy? Není to nutnost, protože nutnost přichází k mnoha lidem a všichni se uchýlí ke konvencím. Není to morální rozhodnutí, devětkrát z deseti se rovněž rozhodneme pro konvenci.
Co je tedy to, co neúprosně nakloní misku vah ve prospěch toho neobvyklého?
To je to, co můžeme nazvat povoláním: iracionální faktor, který předurčuje člověka k emancipaci ze stáda a ze zažitých cest. Pravá osobnost je vždy povoláním a on jí důvěřuje jako Bohu, navzdory tomu, že je, jak by řekl obyčejný člověk, pouze osobním pocitem. Ale povolání funguje jako Boží zákon, ze kterého není úniku. Skutečnost, že mnoho lidí, kteří jdou svou vlastní cestou, končí v troskách, neznamená nic pro toho, kdo má povolání. Musí dodržovat své vlastní zákony, jako by to byl démon, který mu šeptal o nových a úžasných cestách. Každý, kdo má povolání, uslyší hlas vnitřního člověka: jmenuje se…."
zdroj:web
 
„Chceš-li postavit loď, nesmíš poslat muže, aby sehnali dřevo a připravovali nástroje, ale nejprve musíš ve svých mužích vzbudit touhu po nekonečných dálkách otevřeného moře.“
Antoine de Saint-Exupéry
Dostupnost Skladem
1 350 Kč    
Kategorie E-SHOP
 

Zápisník vázaný v kůži, formát A6 s kovovou doplňovací mechnikou 160 listů papíru, rozměr desek při pohledu shora je cca 15x17 cm

K zápisníku patří blok malovaný v tématu, zasunutý v klopě a rozdělovací karta zdobená v barvách zápisníku.

Zápisník má zavírání na kovový patent, který perfektně drží a  na zadních deskách všito poutko na propisku, naplněn papírem. 

Klopa  je všita do předních desek koženého zápisníku a zadními deskami do ní zasunete blok, knihu nebo každý rok nový diář. Pasují přesně běžné formáty A6.  

Kovová doplňovací mechanika odpovídá běžné kancelářské děrovačce a můžete do mechaniky vložit své poznámky, fotografie, obrázky a zapsat nebo nakreslit cokoliv, co Vás napadne a potká. Všechny důležité a krásné věci. Zápisník je postaven tak, aby se jeho obsah mohl podle potřeby a s časem měnit, byl Vaším společníkem, svědkem, truhlou na poklady a lákal koukat kolem a být chvíli připojen - sám k sobě. :-)

Do zápisníku je možné dokoupit koženou kapsu do mechaniky nebo rozdělovací karty -  doba dodání se tím prodlouží cca o 10 dní