NAŠE POHÁDKA - rodinný sběratelský deník

DSC_0380-007

Bára už měla vybranou barevnou kombinaci v tónech – šedá, zlatá, bronzová a černá, podle jednoho ze zápisníku v galerii. Jednalo se o dárek -

RODINNÝ DENÍK na uchování krásných  vzpomínek, fotografií a společných okamžiků.  Chtěla bych , aby byl takový – KOUZELNÝ. Psala. :-)

Zápisník měl být na koženou vázanku, s přívěskem klíče, bylo připojeno několik citátů a požadavek o malbu stromu a vypsání jmen rodiny.

Dali jsme to dohromady takto:

Aby vše dávalo smysl, vybraly jsme na přední desky citát– NENÍ KRÁSNĚJŠÍCH POHÁDEK, NEŽ TY, KTERÉ PÍŠE ŽIVOT SÁM  -  při otevření zápisníku se ukáže strom se jmény rodiny . A pohádka  může začít…

Protože se jednalo o rodinný památeční deník bylo nutné aby byl použitý papír v silnější gramáži, naplněn byl tedy silným papírem o 160g  - pro lepení fotografií a různých papírových vzpomínek na společné chvíle, aby v mechanice držely, nevytrhly se a papír byl také vhodný pro malůvky a psaní textů. Vložený papír byl ze stran barevně natónovaný v barvách zápisníku. 

DSC_0234-001_1 DSC_0355-001_1

Dalším prvkem v zápisníku byly dvě tvrdé papírové karty, s kovovými průchodkami, s přívěskem klíčku, malované do barev kompletu a doplněny o další citáty. Karty slouží pro přehledné rozdělení obsahu.

Na závěr jsem na zápisník přidala po celých deskách jemné hvězdičky  v barevných odlescích, aby zápisník získal veselost a radost. Kožená vázanka je v do zápisníku provlečena v kovových průchodkách aby bylo možné ji po letech vyměnit. 

Až bude  RODINNÝ DENÍK plný, stačí jeho obsah vyjmout, svázat pěknou stuhou a pokračovat ve sběru dalších pokladů, které čím starší budou, tím větší bude jejich hodnota.

DSC_0238-001 DSC_0248-001

DSC_0251-001 DSC_0380-007

DSC_0412-001  DSC_0386-001

DSC_0249-001 DSC_0236-001

Dobrý den,

deník jsem si dnes vyzvedla - dorazil v pořádku.

Je prostě jedním slovem nádhernej ... mám z něj upřímně velkou radost.

Úplně jste mi vyrazila dech ... !!!

Jsem opravdu moc spokojena, fakt krásný - jste opravdu šikula :)

Děkuji, Bára